Softwarové vybavení

CATIA V5 R18

CATIA je přední světové řešení pro 3D návrh produktů. Umožňuje lídrům světového průmyslu vyvíjet a vyrábět výrobky, které kolem sebe denně vidíme a používáme. Řešení je připraveno pro různá odvětví průmyslu a bere ohled na specifické potřeby. Firmám tak umožňuje zrychlovat vývojový a inovační proces.

CATIA přináší jedinečnou možnost nejen vytvořit model jakéhokoliv produktu, ale učinit tak zejména v kontextu s očekávaným chováním výsledného výrobku. Designéři, konstruktéři, technologové a všichni spolupracovníci si mohou výrobek lépe představit, přesně definovat a reálně tak tvarovat svět, ve kterém žijeme.

PowerShape

Autodesk® PowerShape® je vynikající 3D CAD software pro účely přípravy modelů pro výrobu v CAM systémech. Primárně není zaměřený, jako hlavní CAD do konstrukce, jelikož obsahuje unikátní nástroje, které se hodí do technologie. PowerShape obsahuje pro solid modelování Parasolidové jádro a funkce jako Solid Doctor, které dokážou automaticky opravovat chyby nebo uživatele k opravám navádět.

Mnoho konstrukčních řešení má skvělé solidy, ale velmi nepružné a často nepoužitelné plochy. PowerShape je jiný, kdysi byl primárně postavený na plochách a díky tomu si vedle kvalitních solidů nese i prvotřídní plochy. Ty se právě často hodí do technologie, kdy je potřeba modely upravovat nebo opravovat, zalepovat díry apod.

PowerMill

Autodesk® PowerMill® je CAM software nejvyšší třídy pro CNC programování frézovacích center, včetně možnosti výstupu soustružnických drah na centrech se soustružnickými cykly. Od jiných CAM systémů se odlišuje svojí rychlostí, dobrou prací s méně kvalitními 3D daty a možnostmi editací drah i spojek, přejezdů a nájezdů. Nezáleží na tom, jak objemná jsou CAD data, PowerMill zvládá práci s opravdu velkými modely.

Výjimečný je v 5osém programování, kdy uživatel získává plnou kontrolu nad dráhami nástroje s možnostmi detailního nastavení. Strategie pro 5 os umožňují automaticky co nejmenší odklon nástroje v případě hrozící kolize. Programátor tak nemusí složitě hledat správný úhel vyklopení. Špičková je verifikace celého projektu, kdy PowerMill dokáže verifikovat všechny dráhy bez nutnosti 3D simulace, která by v případě objemných dat byla časově náročná.

PowerInspect

Autodesk® PowerInspect® je profesionální 3D software pro kontrolu a měření. Pracuje s manuálními zařízeními, jako jsou měřící ramena, optickými zařízeními, manuálními i CNC CMM zařízeními a programuje i inspekční sekvence pro měření velkých dílců na obráběcím stroji.

Díky vynikající práci s 3D CAD daty různých formátů lze výrazně ušetřit čas přípravy měření. Kromě měření na základě 3D CAD modelů je možné programovat i geometrické prvky pro měření. Výstupem jsou přehledné grafické měrné protokoly.

Rhinoceros

Program pro 3D modelování a koncepční design, využívající NURBS geometrii.

Please publish modules in offcanvas position.