Projekty financované z EU

Podpora odborného vzdělávání zaměstanců II

V rámci projektu Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců II, reg. č. CZ.03.1.52/0.0/0.0/15_021/0000053, financovaného z Operačního programu Zaměstnanost, společnost Strojcar proškoluje své zaměstnance s cílem zvýšit jejich profesní kvalifikaci. Do školení je zapojena většina zaměstnanců společnosti v rámci několika celků odborného vzdělávání. Realizace školení proběhla po celý rok 2017.

Projekt je financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

Zvýšení efektivity procesů STROJCAR

Společnost STROJCAR s.r.o. v roce 2015 realizovala nákup dvou nových  obráběcích center typu MIKRON HPM 800U a MIKRON HPM 600U s paletovým systémem. Tato investice byla spolufinancována ze státního rozpočtu a z prostředků strukturálních fondů ES v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro projekt „Zvýšení efektivity procesů STROJCAR “, číslo projektu 2.2 RV03/3215.

Mezinárodní projekt Inovační vzdělávací nástroje v mechatronice a biomechatronice

Společnost STROJCAR s.r.o. zahájila realizaci dotačního projektu Inovační vzdělávací nástroje v mechatronice a biomechatronice v rámci programu Leonardo da Vinci, číslo projektu CZ/10/LLP-LdV/TOI/134008.

Cílem projektu je rozvoj mezioborových zkušeností a dovedností zaměstnanců v technických profesích. Náplní projektu je transfer know-how v oblasti mechatronických kurzů ze Slovinska do České republiky a rozšíření vzdělávacího programu o kurzy Biomechatroniky zaměřené na využití mezioborových kompetencí v sektoru zdravotnictví.

Projekt je realizován v konsorciu partnerů: STROJCAR (žadatel), DC VISION (koordinátor), Šolski center Ptuj ze Slovinska, ZTS - Centrum rozvoje technologie struktury regionu Riesa-Grossenhain v Německu a Rekvalifikační centrum Opava s.r.o.

Mezi klíčové výstupy projektu patří:

  • Uživatelské příručky
  • Manuál pro lektory
  • E-learningová aplikace
  • Propagační DVD
  • Webové stránky projektu
  • Závěrečná konference
  • Laboratoř mechatroniky
  • Informační semináře

Tento dvouletý projekt byl schválen Národní agenturou pro evropské vzdělávací programy a v listopadu 2010 zahájen.
Pro více informací o projektu přejděte na webové stránky projektu  www.biomechatronics.eu

 

mikron hpm 600u
MIKRON HPM 600U
mikron hpm 800u
MIKRON HPM 800U

Please publish modules in offcanvas position.